www.polwysep.pl - wakacje nad morzem


wstęp     baza noclegowa     aktualności     fotografie     turystyka     linki


Wzdłuż północnej granicy Chłapowa rozciąga się piękna piaszczysta plaża z wysokim klifem. Szczególnego uroku dodają plaży urozmaicone dojścia nad morze, od wąskich ścieżek rybackich i malowniczego wąwozu do szerokich zejść po nowoczesnych schodach. Główne kąpielisko usytuowane jest przy szerokiej plaży pokrytej drobnym białym piaskiem bez kamieni.


Aby jednak krajobraz nie był zbyt monotonny Bałtyk zadbał urozmaicając dalsze zakątki warstwą morskich kamieni i wielkimi samotnymi głazami wystającymi nad powierzchnię fal. Spacerując po plaży, pośród głębokiego piachu możemy odnaleźć wiele ciekawych darów morza: różnego kształtu muszelki, różnobarwne morskie kamienie oraz błyszczące złote drobinki do złudzenia przypominające bursztyn. Miłośnikom oraz kolekcjonerom "Złota Bałtyku" polecam odwiedzić pracownię pana Mariana Zawadzkiego. Jego charakterystyczny dom z malunkiem przedstawiającym księżniczkę Dobrokę i dwa łabędzie nie trudno odnaleźć. Można tam zobaczyć jak z delikatnego kruszcu wyrabia się ozdoby, figurki, oczka do pierścionków i wisiorków, a także posłuchać wiele ciekawych historii na temat pochodzenia, nazewnictwa, właściwości i zastosowania bursztynu.

Osobom dynamicznym, lubiącym przygody i bardziej aktywny wypoczynek oprócz atrakcji na morzu (narty, windsurfing, skutery) oferujemy także atrakcje z powietrza. Rozległa łąka do startu, szeroki obszar noszenia, dużo miejsca do lądowania oraz niezapomniane do końca życia widoki z lotu ptaka, które można odbyć na paralotni. Podziwianie klifowego wybrzeża ciągnącego się aż do Jastrzębiej Góry co roku kusi i przyciąga miłośników tego podniebnego sportu.

Odwiedzających Chłapowo gości, chcących choć na chwilę oderwać się od polskiej codzienności i przeżyć niesamowitą przygodę na Dzikim Zachodzie, zapraszamy do jedynego i niepowtarzalnego miejsca w tej okolicy zwanego "Miasteczkiem Country". Przekraczając bramę odnosi się wrażenie jakbyśmy się stali bohaterami westernu. Tawerna, bank, drewniane sklepiki i domki, szeryf pilnujący porządku, jeźdźcy na koniach a wszystko to przy dźwiękach kowbojskiej muzyki, aby jeszcze bardziej urzeczywistnić i tą niecodzienną atmosferę i ożywić naszą wyobraźnię.


© 2006-2024 Projekt i wykonanie: StudioFX.biz